Zespół Szkół Poligraficzno-Księgarskich

im. Zenona Klemensiewicza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Relacja z warsztatów w firmie Foto - Plus

Email Drukuj PDF

25 października nasza klasa Ief wraz z nauczycielami fotografii: panem Jackiem Dziubdzielą oraz panią Katarzyną Laskus wybrała się do firmy Foto - Plus, mieszczącej się przy ulicy Studenckiej w Krakowie.
Po przyjeździe na miejsce podzieliliśmy się na grupy. Jedna z nich weszła do specjalistycznego sklepu fotograficznego, a druga do studia. Wchodząc zwróciliśmy uwagę na bogate wyposażenie. W studiu mogliśmy użyć profesjonalnego sprzętu, więc nasza grupa, z panem Jackiem na czele, wzięła się do pracy.
Aparat podłączony był do komputera, dzięki czemu od razu można było oglądać robione zdjęcia na dużym ekranie. Do dyspozycji mieliśmy także cztery lampy firmy Bowens oraz nałożone na nie softboxy o różnych rozmiarach i kształtach.
Wykorzystywaliśmy oświetlenie przednio-górno-boczne. W ten sposób powstały portrety o miękkim rysunku, natomiast po wykorzystaniu plastrów miodu, zrobiliśmy zdjęcia o bardziej kontrastowym światłocieniu. Po pewnym czasie dołączyła grupa pani Kasi i każdy z nas mógł wykonać sobie portret.

Następnym elementem warsztatów było zapoznanie się z ofertą sklepu, obfitującą w nowoczesny sprzęt fotograficzny i studyjny. Na początku jeden z pracowników sklepu, zademonstrował obiektyw o ogniskowej 200 mm, który mogliśmy wypróbować, robiąc zdjęcia na ulicy. Było to ciekawe doświadczenie. W sklepie zostaliśmy poczęstowani czekoladkami, a pan Piotr opowiadał nam o aparatach, obiektywach, filtrach i różnych ich funkcjach. Wiele dowiedzieliśmy się o zdjęciach makro i rodzajach filtrów. Potem mieliśmy czas na samodzielne rozejrzenie się po sklepie i analizę parametrów znajdującego się tam sprzętu. Na koniec naszych odwiedzin otrzymaliśmy katalogi i drobne upominki, co tylko spotęgowało nasze zadowolenie z przeprowadzonych zajęć.

Klaudia Jakubowicz
Klasa I ef

 

Ho! Ho! Ho! Czy byliście grzeczni w tym roku?

Email Drukuj PDF

No i znowu… z samego rana i prosto z Laponii, na saniach z napędem na cztery koła zajechał pod ZSPK Święty Mikołaj. Pierwsze swe kroki skierował do pokoju nauczycielskiego aby dowiedzieć się jak nasi profesorowie zachowywali się w tym roku. Na szczęście, okazało się wszyscy załapali się na cukierki – również my – uczniowie! Były z nim również asystentki, które wydawały nam się dziwnie znajome… Święty Mikołaju, zapraszamy również za rok!

 

Uroczyste zakończenie II edycji Czyżyńskiej Akademii Samorządności

Email Drukuj PDF

29 listopada  2013 r.na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość zakończenia II edycji Czyżyńskiej Akademii Samorządności, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy IVbp i IVcr.

Gościem honorowym spotkania był Przewodniczący Rady Miasta Krakowa - Bogusław Kośmider. Inni znamienici goście to: pracownicy naukowi UP - prof. dr hab. Andrzej Jaeschke, prof. dr hab. Andrzej K. Piasecki, dr Magdalena Mikołajczyk, dr Ryszard Kozioł, radni Dzielnicy XIV - Anna Brydniak, Weronika Szelęgiewicz i Bogdan Krupa, Edward Kasztelaniec - były wieloletni działacz samorządowy, pułkownik Edward Potocki. Podczas uroczystości zostały wręczone młodzieży dyplomy ukończenia projektu, a także pamiątkowe broszury.

 

Lekcja historii i patriotyzmu

Email Drukuj PDF

29 listopada 2013 r. delegacja młodzieży z klasy IV bp i IV cr wzięła udział w obchodach 183. rocznicy Powstania Listopadowego, które odbyły się  na Cmentarzu Rakowickim przy Grobowcu Weteranów Powstania Listopadowegi i Styczniowego. Uroczystość została zorganizowana przez władze Województwa Małopolskiego, Małopolską Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana w Krakowie.

 

Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

Powstań Polsko, skrusz kajdany. Dziś Twój tryumf albo zgon.

Pod takim hasłem świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizacja uroczystości została powierzona uczniom klasy 1 ef. Z zadania wywiązali się świetnie, ale do śpiewu pieśni patriotycznych przygotowali się już wszyscy na lekcjach wychowawczych, w sali gimnastycznej rozbrzmiały znane melodie i słowa: „My, Pierwsza Brygada”, czy „Rozkwitały pąki białych róż”...W tym dniu również odbyło się ślubowanie klas pierwszych. To wieloletnia tradycja, która kończy okres adaptacji w nowej szkole. Już pamiętają wzajemnie swoje imiona, orientują się w przestrzeni, mają swoje ulubione miejsca, więc po prostu są u siebie!

 


Strona 1 z 25

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

 

Zespół Szkół Poligraficzno-Księgarskich
im. Zenona Klemensiewicza
os. Tysiąclecia 38
31-610 Kraków

tel. 12-648-49-03
fax 12-649-91-55 w. 11

Linki

Prace Uczniów

rozpadajacasietwarz.jpg

 

dyplom

szkoła pozytywnego wyboru