Zespół Szkół Poligraficzno-Księgarskich

im. Zenona Klemensiewicza

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Samorząd uczniowski
Samorząd Uczniowski

Ho! Ho! Ho! Czy byliście grzeczni w tym roku?

Email Drukuj PDF

No i znowu… z samego rana i prosto z Laponii, na saniach z napędem na cztery koła zajechał pod ZSPK Święty Mikołaj. Pierwsze swe kroki skierował do pokoju nauczycielskiego aby dowiedzieć się jak nasi profesorowie zachowywali się w tym roku. Na szczęście, okazało się wszyscy załapali się na cukierki – również my – uczniowie! Były z nim również asystentki, które wydawały nam się dziwnie znajome… Święty Mikołaju, zapraszamy również za rok!

 

Potyczki klas pierwszych

Email Drukuj PDF

24.10.2013 r. to szczęśliwa data dla uczniów klasy 1bg. To oni zostali zwycięzcami potyczek klas pierwszych.

Jak co roku w naszej szkole odbyły się zmagania pierwszoklasistów. W tym roku o górę słodkości zmagało się aż sześć klas. Te potyczki był inne, gdyż utrzymane w duchu lat 80.

Uczniowie mogli wykazać się np. swoją siłą w konkurencji w przeciąganiu liny, sprytem w celnej pupie, oraz wiedzą w quizie o szkole. Wychowawcy też musieli się postarać, dwa miesiące to nie dużo, aby poznać swoją klasę, ale na pytania o swoich uczniach odpowiadali śpiewająco. Jak co roku było głośno i zabawnie, w tym roku także bardzo kolorowo. Uczniów dopingował Samorząd Szkolny, rodzice a także dyrekcja.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję że tak miło będzie wam przez cały pobyt w naszej szkole!

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2013 09:23
 

Skład samorządu uczniowskiego

Email Drukuj PDF

Liderzy samorządu: Maciej Roman (klasa IVag), Alina Greliak (klasa IIIag), Iwona Bihun (klasa IIIag)

Sekretarz: Daria Piskorz (klasa IIIag)

Skarbnik: Dominika Wałach (klasa IIIag)

Pomoc i wsparcie: Joanna Krzeczowska (klasa IIag)

 

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Joanna Barteczko-Kocjan

Paulina Zdziejowska

 

Skład Samorządu

Kilka słów o nas…

Maciej Roman – lider Samorządu
Jestem osobą aktywną, otwartą na różne pomysły. Każdy w szkole może liczyć na moją pomoc, nawet jeśli polega ona na smażeniu naleśników. Zależy mi na sprawnym funkcjonowaniu Samorządu Uczniowskiego. Interesuję się motoryzacją.

Alina Greliak – lider Samorządu

No cóż, najtrudniej jest przedstawić samą siebie na tyle, by odwiedzający chciał pozostać tu na dłużej. Mam nadzieje, że mi się to uda. Nie lubię zimy, co niestety stawia mnie na straconej pozycji, bo co roku muszę się na nią szykować. Uwielbiam za to wiosnę i kaktusa kwitnącego na moim parapecie. Doskwiera mi brak czasu, gdyż biorę na siebie zbyt dużo obowiązków, a nie bardzo potrafię zaplanować swój czas. Kocham rozmawiać, jestem pierwszorzędną gadułą. Bardzo lubię pomagać innym, niekoniecznie licząc na odwzajemnienie. Nigdy nie oceniam innych na podstawie pięciu minut rozmowy, choć czasem moje odczucia się sprawdzają. Nie lubię obłudnych, zakłamanych ludzi – szczerość przede wszystkim. Jestem dość leniwa, a z drugiej strony mam okresy, gdy nie mogę usiedzieć na miejscu. Uwielbiam książki, fotografię, kulturę Azji oraz oczywiście grafikę.

Iwona Bihun- lider Samorządu

Interesuję się sportem, któremu poświęcam większość wolnego czasu, a sama trenuję siatkówkę. Lubię spać i nic nie robić :-). Cenię w ludziach poczucie humoru i szczerość.

Daria Piskorz – nasz sekretarz
Jestem miłą, pomysłową i pomocną osobą. Lubię wymyślać i realizować różne zwariowane rzeczy, dzięki którym praca w Samorządzie Szkolnym jest przyjemna, a atmosfera w szkole miła i zabawna. Kreatywne spędzanie czasu ze znajomymi to moja najlepsza metoda na odpędzenie złego humoru.

Dominika Wałach – nasz skarbnik
Jestem miłą, sympatyczną i koleżeńską osobą. Mam wiele ciekawych, a czasami zwariowanych pomysłów. Jestem również otwarta na propozycje innych. Zawsze z chęcią pomogę innym.

Joanna Krzeczowska – niezastąpiona pomoc
Jestem pracowitą i z pozoru spokojną osobą. Lubię pomagać i wykazywać się przy tym pomysłowością. W wolnym czasie słucham muzyki oraz planuję trasy wycieczek, na które potem wybieram się wraz ze znajomymi.

Poprawiony: czwartek, 19 września 2013 08:36
 

Jak co roku 21 marca – TURNIEJ FIFY!

Email Drukuj PDF

To już tradycja, że 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, albo jak kto woli, dzień wagarowicza, samorząd uczniowski organizuje Turniej Fify. Sale zostały zaciemnione, wielkie ekrany włączone, rzutniki do konsoli podłączone no i można zaczynać. Nad wszystkim czuwał nieoceniony Maciej Roman, pomysłodawca i wykonawca tego wydarzenia. Do Turnieju przystąpiło 30 uczniów z dziesięciu różnych klas, w zeszłym roku najlepsi okazali się uczniowie z klasy IIag. W tym roku udowodnili, że to nie był przypadek.  Zwycięzcami zostali Ireneusz Kozak i Daniel Sewiło z klasy IIIag. Gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2013 08:18
 

Walentynki w ZSPK

Email Drukuj PDF

W Walentynki, czyli tradycyjnie 14 lutego, nasze wspaniałe dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego czyli Alina, Daria i Dominika zorganizowały akcję, w której uczniowie mogli zakupić własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe. Wypisaną kartkę można było wrzucić do specjalnej walentynkowej urny, a w tym szczególnym dniu dziewczyny rozdały je szczęśliwym wybrańcom!

walentynki

Poprawiony: piątek, 15 marca 2013 12:01
 

Certyfikat Wielkiego Serca

Email Drukuj PDF

Poprawiony: niedziela, 15 września 2013 14:18
 

Wielka paka dla zwierzaka

Email Drukuj PDF

Jak co roku nie zawiedliśmy się na Was!  Podczas świątecznej akcji ‘Gwiazdka dla zwierzaków’ zebraliśmy około 20 kocy, pościeli, ręcznków, kilkanaście kilogramów karmy dla psa i kota, kilka paczek makaronu, ryżu i kaszy.

Samorząd Uczniowski pragnie bardzo podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zbierzemy tak samo dużo, a może i więcej!

 

Ho! Ho! Ho! Czy byliście grzeczni w tym roku?

Email Drukuj PDF

Z samego rana i prosto z Laponii, na saniach z napędem na cztery koła zajechał pod ZSPK Święty Mikołaj. Pierwsze swe kroki skierował do pokoju nauczycielskiego aby dowiedzieć się jak zachowywaliśmy się w tym roku. Szczęśliwie dla nas, okazało się wszyscy załapaliśmy się na cukierki, które Święty miał ze sobą. Były z nim również asystentki, które wydawały nam się dziwnie znajome… Święty Mikołaju, zapraszamy również za rok!

 

Podsumowanie zbiórki pieniędzy

Email Drukuj PDF

Podziękowania dla rodzicówDrodzy Rodzice!

Podczas ostatniego zebrania z rodzicami Samorząd Uczniowski zorganizował  zbiórkę pieniędzy na nasze wydatki bieżące. Zebraliśmy 508 i 16 gr i chcemy Wam, drodzy Rodzice, za to serdecznie podziękować. Obiecujemy, iż Państwa pieniądze zostaną wydane na szczytne cele, a w stosownym czasie dokonamy rozliczenia, które będzie dostępne na stronie internetowej naszej szkoły.

W najbliższym czasie planujemy zaprosić do naszej szkoły Św. Mikołaja, a w następnej kolejności zakupić większy pojemnik na zakrętki ponieważ nasi uczniowie naprawdę czują, że mogą w ten sposób pomóc potrzebującym!

Samorząd Uczniowski

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2012 21:33
 

Stojaki na rowery

Email Drukuj PDF

Podczas zebrania z rodzicami w maju Samorząd Uczniowski zbierał fundusze na zakup stojaków na rowery. Każdy rodzic, który wsparł naszą akcję otrzymał specjalnie na tę okazję upieczone ciastko. Akcja okazała się sukcesem, zebraliśmy 271zł i udało nam się zakupić stojaki na 10 stanowisk. Dziękujemy wszystkim rodzicom!

stojaki

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 17:17
 

Halloween w szkole

Email Drukuj PDF

Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wpadły na pomysł, żeby dzisiaj w dniu Halloween przebrać się i poczęstować wszystkich uczniów cukierkami i żelkami rodem z horrorów. Chętne klasy wzięły również udział w krótkim quizie „Co wiesz o Halloween?”, okazało się, że nasi uczniowie wiedzą całkiem sporo o tym dniu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

halloween2

Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2012 12:59
 

Dary dla schroniska

Email Drukuj PDF

Coroczna akcja zbierania darów dla schroniska dla zwierząt w Krakowie.

Listopad i grudzień to miesiące, w których rusza nasza akcja zbierania darów dla zwierzaków z krakowskiego schroniska dla zwierząt przy ulicy Rybnej 3. Zbieramy: karmę suchą i puszki z karmą mokrą, koce, miski, zabawki a także makaron, ryż a nawet szampony. Podczas pierwszego roku akcji zebraliśmy kilka kilogramów darów, obecnie jest ich już kilkadziesiąt. Zawsze możemy liczyć na naszą szkolną młodzież.

dyplom

Poprawiony: środa, 31 października 2012 11:12
 

Zbieramy zakręrtki, żeby pomóc

Email Drukuj PDF

zakrętkiKażdego dnia odkręcamy butelki, pojemniki, słoiki i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do poznania świata. Zbieramy zakrętki bo chcemy, bo możemy, bo to lepsze niż wrzucenie do kosza, bo to ekologiczne, bo to coś znaczy, a nic nie kosztuje!

A w tym roku szkolnym zorganizujemy konkurs na najlepszy pojemnik na zakrętki, bo mamy ich zdecydowanie za mało.

dyplom

Poprawiony: środa, 31 października 2012 10:58
 

Ciastka, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki…

Email Drukuj PDF

Samorząd Uczniowski specjalizuje się w pieczeniu najlepszych ciast w Krakowie, każda taka akcja przyświęca jakiemuś celowi, albo zbieramy na nowy wózek dla naszego niepełnosprawnego ucznia (zebraliśmy ponad 780zł!) albo na stojaki na rowery (już je zakupiliśmy!)

 

Mlodzieżowa Rada Dzielnicy

Email Drukuj PDF

Przez cały zeszły rok szkolny czworo uczniów z naszej szkoły Justyna Jarosz (IIcr), Justyna Piskorz (IIIbp), Andrzej Ruchała (IIIbp) i Maciej Roman (IIag) uczestniczyła w spotkaniach Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mistrzejowice. Spotykaliśmy się raz w miesiącu a spotkania te prowadził pan Sławomir Dymacz, przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży w naszej dzielnicy. Pojawiało się wiele faktów i ciekawych informacji dotyczących pracy urzędów miasta Kraków, mieliśmy okazję uczestniczyć w sesjach Rady Miasta, pod koniec każdego spotkania, jako podsumowanie i utrwalenie nowych wiadomości, przeprowadzany był quiz a poprawne odpowiedzi często były słodko nagradzane. Mamy nadzieję na podobna współpracę w przyszłym roku szkolnym.

 

Plan pracy samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013

Email Drukuj PDF
 1. Wybory nowych władz SU ( 27 września 2012r.)
 2. Zakup stojaków na rowery (wrzesień 2012r.)
 3. Wycieczka dla najlepszych uczniów (25 września 2012r.)
 4. Kontynuacja akcji „Zbieramy nakrętki” (akcja całoroczna)
 5. Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Słodki poczęstunek dla nauczycieli (13 października 2012r.)
 6. Potyczki klas I (25 października 2012r.)
 7. Ślubowanie klas I (listopad 2012r.)
 8. Przeprowadzenie akcji charytatywnej „Gwiazdka dla zwierzaków” czyli zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt (grudzień 2012r.)
 9. Organizacja III Turnieju Gier Komputerowych (21 marca 2013r.)
 10. Pomoc w organizacji wizyty państw partnerskich w naszej szkole w ramach programu Comenius (luty/marzec 2013r.)
 11. Pomoc przy organizacji Dni Otwartych szkoły (marzec i maj 2013r.)
 12. Udział SU w pożegnaniu klas maturalnych.
 13. Współorganizacja zakończenia roku szkolnego (28 czerwca 2013r.)
  

Zespół Szkół Poligraficzno-Księgarskich
im. Zenona Klemensiewicza
os. Tysiąclecia 38
31-610 Kraków

tel. 12-648-49-03
fax 12-649-91-55 w. 11

Linki

Prace Uczniów

kusak.plakat.jpg

 

dyplom

szkoła pozytywnego wyboru